Mam już dość pracy na etacie w koncernie. Gdy miałem 20 lat praca w dużej korporacji stanowiła dla mnie duże wyzwanie. Cieszyłem się strasznie z tego, iż przeszedłem przez gęste sito rekrutacji w następstwie czego w koncernie American Tobaco powołano mnie do pracy spośród dziesiątek innych osób. Wydawało mi się to wtedy gigantycznym osiągnięciem osobistym. Spędziłem w korporacjach kilkanaście lat skacząc z jednej do drugiej za większymi wyzwaniami oraz lepszymi zarobkami.
Idealnym miejscem, w którym uzyskać pieniądze na start swojego interesu, można wyszukać inwestora finansowego, uzyskać zasadnicze wsparcie dotyczące startu swojego biznesu, wyszukać partnera biznesowego czy też zdobyć środki unijne w ramach Programu 3.1 PO IG są akademickie inkubatory przedsiębiorczości. Nadzwyczaj ciekawą propozycją jest możliwość pozyskania funduszy unijnych z Programu ‘Innowacyjna Gospodarka’ w ramach działania 3.1 – ‘Inicjowanie Działalności Innowacyjnej’.
Wreszcie dojrzałem do myśli, iż czas już najwyższy, by uruchomić swoją osobistą firmę. Własny biznes to duże ryzyko lecz przede wszystkim świetny pomysł na biznes na starcie po to, żeby całe przedsięwzięcie się udało. Przy szczypcie szczęścia wcale nie trzeba inwestować niesamowicie pokaźnych środków finansowych. Podstawa to rzetelnie oraz profesjonalnie sporządzony biznesplan. Plan biznesu to dokument, który przedstawia strategię i koncepcję planowanego biznesu, a także daje wiedzę o środkach budżetowych i przyporządkowaniu poszczególnych fragmentów środków na różnego rodzaju działania.
Świetnym pomysłem na znalezienie unikalnego pomysłu jest skorzystanie z internetu a następnie wpisanie do wyszukiwarki Yahoo frazy: ‘szukam inwestora’. Po chwili wyskoczy cała lista stron www, na jakich można odnaleźć pomysły na ciekawy startup biznesowy albo też zapoznać się z case study funkcjonujących już biznesów.
Przypuśćmy, iż masz już pieniądze na start a także wiesz już, na czym będzie opierać się twój biznes. Okazuje się niestety, iż masz zbyt mało środków na prowadzenie biznesu w dalszym założeniu czasowym zanim własna firma rozpocznie na siebie zarabiać. Dochodzisz do wniosku, że potrzebny ci jest inwestor finansowy z zasobnym portfelem. Nie jest to nazbyt dobra informacja, gdyż wzbudza ona dalsze problemy oraz komplikacje. Im bardziej twoja inwestycja wymaga środków finansowych tym ciężej będzie ci przekonać do tej inwestycji i znaleźć potencjalnego inwestora.