Firma windykacyjna swoją usługę o nazwie monitoring należności adresuje przede wszystkim do firm, które posiadają bardzo dużo kontrahentów a w związku z tym dużo należności, często przeterminowanych. Z uwagi na taką specyfikację, nawet kilkudniowe wierzytelności czy długi i przeterminowania płatności mogą powodować dość poważne zatory płatnicze. Skuteczne odzyskiwanie należności, ściąganie należności, odzyskiwanie długów czy też dobra weryfikacja kontrahentów są tutaj absolutnym priorytetem.
We współpracy z Europejskim Rejestrem Informacji Finansowej BIG Firmy windykacyjne oferują możliwość bezpłatnego dopisania do ogólnopolskiej bazy dłużników swoich nierzetelnych kontrahentów. Dodatkowo można nam zlecić windykację należności tego typu kontrahentów. Możemy też uruchomić procedury o nazwie giełda wierzytelności, handel wierzytelnościami, sprzedaż wierzytelności, pieczęć prewencyjna.
Co nas wyróżnia od konkurencji: doświadczenie w obsłudze wierzytelności gospodarczych – w strukturze od kilku lat działa komórka specjalizująca się w obsłudze tylko tego rodzaju wierzytelności. Dochodzimy zarówno małe kwoty jak i należności wielomilionowe; łatwy system raportowania – klient ma stały dostęp do informacji poprzez system raportowania on-line; indywidualne podejście – naszym celem jest dobranie oferty na miarę czyli dopasowanie do specyfiki wierzytelności klienta i potrzeb klienta; profesjonalizm – nasi negocjatorzy specjalizujący się w problematyce zobowiązań powstałych pomiędzy przedsiębiorstwami. Dzięki posiadanej wiedzy i doświadczeniu skutecznie mobilizują dłużników do uregulowania zobowiązania; obszar działania – windykację prowadzimy na terenie całej Polski, oferujemy również windykację zagraniczną; kompleksowość używanych narzędzi – wsparcie prawne, windykacja należności i windykacja długów oraz windykacja terenowa, działania detektywistyczne, windykacja należności i windykacja długów oraz windykacja Wrocław listowna i telefoniczna, giełda wierzytelności; wpisywanie dłużników do biura informacji gospodarczej – wpisanie danych dłużnika do ERIF BIG S.A. odbywa się bezpłatnie w ramach procesu dochodzenia należności.
Firma Kruk oferuje specjalistyczny produkt o nazwie sekurytyzacja wierzytelności. Działanie tego produktu polega na emitowaniu papierów wartościowych, które zabezpieczane są wierzytelnościami. Następuje sprzedaż wierzytelności do firmy sekurytyzacyjnej.